Stół industrialny rozkładany - piękne i komfortowe aranżacje wnętrz

Stół industrialny rozkładany – piękne i komfortowe aranżacje wnętrz

Polecane i promocje Polecne i promocje

Nowoczesne wnętrza tworzone z pasją przez profesjonalnych architektów i dekoratorów są działami doskonale przemyślanymi. Obok wyjątkowych efektów estetycznych, dobrze zaaranżowane pomieszczenia mają coś więcej – funkcjonalność. Co w tym temacie robi stół industrialny rozkładany? Jest to produkt, który odpowiada na wszystkie potrzeby klientów, architektów, użytkowników. Z jednej strony mamy niepowtarzalny design, który przyciąga wzrok. Sprawia, że wnętrze nabiera charakteru, jest wyraziste i stylowe. Druga strona medalu to już bardziej praktyczna funkcjonalność. Stół, który ma możliwość rozkładania, powiększania powierzchni to nieoceniona zaleta szczególnie w przypadku mniejszych przestrzeni. Oszczędność miejsca w codziennym użytkowaniu i możliwość rozłożenia, która sprawia, że w wyjątkowych sytuacjach zyskujesz dodatkową powierzchnię blatu.

Stół industrialny do jakich wnętrz?

Korzyści płynące z wykorzystania stołu industrialnego rozkładanego w aranżacji są oczywiste. Gdzie i kiedy można sobie pozwolić na ten modny, nowoczesny produkt?

Jak sama nazwa wskazuje, stół loftowy jest odpowiedzią na potrzeby stylu industrialnego. Jego naturalnym miejscem będą zatem zimne, surowe wnętrza w stylu loft.

Bogata oferta różnych modeli stołów industrialnych i wersji kolorystycznych sprawia, że możesz je również zastosować w przypadku wnętrz skandynawskich lub boho.

W obydwu przypadkach warto dobrze zastanowić się nad wyborem modelu. Czarne, masywne podstawy będą dobrze wyglądały w loftach. Do aranżacji w stylu skandynawskim lub boho polecam Ci stoły o lżejszej, delikatniejszej konstrukcji i kolorystyce. Czarną podstawę proponuję zastąpić czymś jaśniejszym, nawet białym.

Stół industrialny rozkładany do salonu

Wiesz już w jakich aranżacjach można wykorzystać stół industrialny rozkładany. Myślę, że warto sprawdzić, w których pomieszczeniach Twojego domu będzie miejsce na ten wyjątkowy produkt.

Zaczniemy od głównego wnętrza w każdym domu – salonu. Tutaj pole do działania jest spore. Salon jest przecież wizytówką domu, miejscem, w którym spędzamy wolny czas z rodziną, odpoczywamy, a czasami pracujemy.

Ze względu na dużą wszechstronność tego wnętrza, wybór odpowiedniego stołu może być nie lada wyzwaniem. Warto dobrze przeanalizować potrzeby, żeby cieszyć się pięknym i funkcjonalnym meblem.

Wolne chwile spędzane na odpoczynku lub pracy nie wymagają dużego stołu. Na co dzień wystarczy zatem mniejszy model, który doskonale wkomponuje się w aranżację pomieszczenia.

Z drugiej strony, imprezy rodzinne lub spotkania ze znajomymi mogą wymagać od stołu większej powierzchni. W takim przypadku z pomocą przychodzi stół industrialny rozkładany. Rozwiązanie idealne, które pozwoli mądrze wykorzystać miejsce w salonie i pomieścić odpowiednią liczbę gości w domu.

Stół loftowy do kuchni

Zupełnie innym pomieszczeniem od salonu jest kuchnia. Przede wszystkim różni się powierzchnią. Tutaj często meble muszą być dobrane do wielkości wnętrza. Zbyt duży stół będzie sprawiał duże problemy w codziennym użytkowaniu.

Rozmiar stołu warto dobrać adekwatnie do ilości domowników. Nie oznacza to jednak, że musisz ograniczyć jego funkcję jedynie do spożywania posiłków w gronie rodzinnym. Jeżeli lubisz spędzać czas w kuchni i przyjmować w niej gości, wybierz stół z opcją rozkładania.

Będzie on doskonałym rozwiązaniem do Twojego domu.

Stół loftowy rozkładany do jadalni

Ostatnim ważnym pomieszczeniem, w którym znajdzie się miejsce na stół industrialny rozkładany jest jadalnia.

Tutaj stół najważniejszym punktem aranżacji, który musi spełniać konkretną funkcję. To przede wszystkim wygodna przestrzeń do spożywania posiłków w rodzinnym gronie. W przeciwieństwie do kuchni, jadalnie mają przeważnie nieco większą powierzchnię, która daje zdecydowanie większe możliwości.

Możesz tutaj postawić duży stół, przy którym będziesz przyjmować gości. W takim przypadku jego rozmiar możesz dobrać do wielkości pomieszczenia, a nie ilości domowników, jak w przypadku stołu kuchennego.

Czy opcja rozkładania stołu jest w tym momencie niepotrzebna? Wprost przeciwnie. Nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć w przyszłości. Większa impreza rodzinna? Nic trudnego. Potrzebujesz kilka chwil na rozłożenie swojego stołu i możesz zmieścić dodatkowych gości.

Zawsze lepiej mieć możliwość rozkładania, niż problem z brakiem miejsca. Jak widzisz, stół industrialny rozkładany daje duże możliwości w aranżacji wnętrz. Warto z nich korzystać urządzając własny dom.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem stołów Drewno i Forma.

https://drewnoiforma.pl/Stol-industrialny-rozkladany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments