Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku wielu z nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie motywują do aktywności fizycznej. Nie wracając już nawet o stałym ruchu na ostatnim powietrzu… Co wysoce, w stopniu zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie wyłącznie do myślenia o jakość fizyczną, ale zarówno do wyglądu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest wspaniałym sezonem na to, aby wrócić do konstrukcji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stopniu zimowym, może zawierać różny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od typu problemów skórnych, jak i społecznej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby korzystającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto również przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można skorzystać z kilku odmiennych zabiegów, gdyż ich wpływanie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najlepszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub zatem jedyny gatunek i ewentualnie wolno je wytworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w okresie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli chociaż nie ma nowych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z naszego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do najtańszych sposobów w współczesnym stanie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego sprawienia zajmuje się różnego rodzaju kwasy, które, w współzależności od guście i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą być prostsze albo większe stężenie. Peeling chemiczny idzie nie ale na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją spełnić nawet w wypadku cery naczyniowej i słabej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie tylko oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika sprawdza się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak dodatkowo w terapiach, jakich celem jest pełna poprawa wyglądu cery. Środki tego rodzaju pozwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na dużym przedstawieniu w rolę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej ważnych korzyści jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z branż ciała, szczególnie narażonych na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych w stopniu zimowym, są dłonie. To akurat na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i zmęczonej roli w okolicach dłoni, optymalnym wyjściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są brane w czasie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments