Przygotowanie do przeprowadzki-lista rzeczy do wykonania

Przygotowanie do przeprowadzki-lista rzeczy do wykonania

Polecane i promocje Polecne i promocje

Typowa polska rodzina obecnie przeprowadza się średnio trzy razy w życiu. Dodać do tego warto również etap zamieszkiwania lokali wynajmowanych, kiedy to przeprowadzki zdarzają się bardzo często. Im jesteśmy starsi, tym więcej mamy osobistych przedmiotów, z którymi trudno jest nam się rozstać. Każdą zmianę miejsca zamieszkania trzeba, więc odpowiednio zaplanować tak, aby przeprowadzka przebiegła w miarę szybko i bez problemów.

Czy warto przeprowadzać się samodzielnie?

Obecnie na rynku działa bardzo dużo firm wyspecjalizowanych w usługach przeprowadzek zarówno prywatnych jak i firmowych. Z całą pewnością warto korzystać z ich usług, gdyż fachowcy posiadają specjalistyczny sprzęt, który bardzo ułatwia przenoszenie ciężkich mebli czy przedmiotów typu pralka, lodówka z wysokich kondygnacji. Ważne jest także to, że firma przeprowadzkowaposiada odpowiednio pojemne samochody, dzięki czemu nie trzeba robić kilkunastu kursów. Warto też oprzeć się na doświadczeniu pracowników takich firm, którzy podpowiedzą jak dobrze spakować rzeczy osobiste, jak je opisać a ponadto mają swoje sprawdzone patenty na dobre zorganizowanie przeprowadzki. Jeśli ktoś ma takie życzenie oczywiście może przeprowadzać się samodzielnie. Rozwiązanie to jednak poleca się przede wszystkim tym osobom, które mają dobrą kondycję oraz znajomych do pomocy. Bardzo ważne jest też posiadanie dużego samochodu.

Formalności związane z przeprowadzkami

Jeśli nie jest to przeprowadzka z jednego wynajmowanego mieszkania do drugiego, tylko nabycie lokalu na własność to zwykle zachodzi konieczność zmiany miejsca zameldowania. W takim wypadku trzeba będzie odwiedzić szereg urzędów i instytucji takich jak: urząd gminy, urząd skarbowy, ZUS, bank, dostawcy gazu, prądu i Internetu. Warto zająć się tym odpowiednio wcześnie, bo dokumenty bez ważnych danych mogą nam utrudnić załatwienie wielu ważnych spraw.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przy przeprowadzkach kluczowy jest dobry plan. Należy zawczasu zastanowić się, jakie czynności i w jakim porządku będą wykonywane. Każda przeprowadzka jest dobrą okazją do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy. Przy tej okazji należy się wiec zastanowić, czego już nie używamy i nie potrzebujemy i wyrzucić te przedmioty. Jeśli będą to duże meble warto to zrobić przy okazji sezonowych akcji usuwania dużych gabarytów organizowanych przez gminę.
Gdy firma przeprowadzkowa zapewnia w ramach usługi kartony, taśmy i worki to nie musimy się już o to martwić. Nie wszędzie jednak tak jest i zawsze warto mieć w zapasie własne kartony, które będą niezbędne podczas przenoszenia rzeczy. Należy zadbać o odpowiedni porządek i kartony pakować tematycznie oraz wszystkie dokładnie opisywać. Dobrze jest też kartony przyporządkować do pomieszczeń i zrobić sobie wykaz, określający ile ich w sumie jest. Ze szczególną starannością należy pakować przedmioty delikatne i ze szkła. Takie kartony powinny być dodatkowo oznakowane, aby firma przeprowadzkowa miała informację, że trzeba uważać na zawartość.

Z całą pewnością warto korzystać z oferty wyspecjalizowanych firm, bo wtedy przeprowadzki przebiegają szybko, sprawnie a rodzina zmieniająca miejsce zamieszkania oszczędza sobie dużo stresu.

Liderpak
Artykuł powstał we współpracy z firmą liderpak.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments