Natury nie oszukasz, ale czas już tak

Natury nie oszukasz, ale czas już tak

Aktulności Artykuł miesiąca

Prawda jest taka, że procesy starzeniowe zachodzą w naszym organizmie bardzo wcześnie. Często już w wieku dwudziestu-kilku lat jesteśmy w stanie zaobserwować pierwsze zmarszczki, tzw. mimiczne. Z wiekiem jest ich niestety coraz więcej i więcej. Zaczynają być dostrzegalne cały czas, niezależnie od naszej mimiki twarzy. Jest to nieuniknione. Chociaż wszyscy jesteśmy świadomi konsekwencji upływu czasu, to mimo wszystko, za wszelką cenę byśmy chcieli opóźnić ten proces. Całe szczęście – na wprost naszym oczekiwaniom, wychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Są one coraz bardziej popularne i coraz chętniej stosowane, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie należy ich mylić z operacjami plastycznymi, gdyż tego typu zabiegi są znacznie mniej inwazyjne.

Profesjonalne gabinety kosmetologiczne mają w swojej ofercie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich: toksyna botulinowa (botoks), wolumetria oraz wypełnianie kwasem hialuronowym. Wszystkie wymienione zaleca się pacjentom w następujących przypadkach: w celu zniwelowania zmarszczek głębokich, jako uzupełnienie zabiegów przeciwstarzeniowych, wykonywanych u kosmetologa lub w celu leczenia problemu, jakim jest bruksizm. Jednak należy zauważyć, że przesłanki do przeprowadzenia każdego zabiegu mogą być różne. Liczy się indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dlatego kluczowym etapem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu.     

Wskazania do wykonania botoksu: tzw. „kurze łapki” wokół oczu, zmarszczki poprzeczne czoła, ,,zmarszczki palacza” wokół ust, zmarszczki pionowe między brwiami (określane jako lwie zmarszczki), bruksizm (mimowolne zgrzytanie zębami i zaciskanie ich).

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego możemy zastosować w okolicach ust w celu: wyrównania asymetrii, nadania pełniejszego kształtu, uniesienia kącików i dla intensywnego nawilżenia. Jest on również z powodzeniem stosowany w przypadku delikatnej korekty nosa. 

Zabieg wolumetrii dedykowany jest osobom: w celu niwelacji bruzd nosowo-wargowych, w celu redukcji tzw. worków pod oczami, usuwania widocznych zmarszczek wokół ust oraz modelowania podbródka, a także na zagłębienia okolic skroni i kości policzkowych. Jest również sugerowany osobom szczupłym, które chcą wymodelować skórę twarzy. 

Poza powyższymi w ofercie salonów współpracujących z lekarzami medycyny estetycznej znajdą również Państwo takie zabiegi, jak: różne kompleksy hybrydowe oraz zabiegi typu profhilo (zabieg odmładzający i liftingujący), NucleoFILL, profesjonalne zabiegi liftingujące nićmi z kwasem hialuronowym np. Aptos (są one wprowadzone w warstwę podskórną) czy zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego – najlepiej z fibryną lub w połączeniu z zabiegiem ipIXEL (laser sprawdza się również świetnie w przypadku cery trądzikowej i problematycznej – w celu usuwania blizn, również pooperacyjnych, a także pomaga w redukcji rozstępów). Zdecydowana większość zabiegów jest wykonywana na znieczuleniu miejscowym. Na skutek czego są one niemal bezbolesne. Co istotne – zadowalające efekty są natychmiastowe i utrzymują się przez wiele miesięcy. Jednak dla podtrzymania oczekiwanego efektu, zaleca się poprawki zabiegów (np. raz na rok).  

Artykuł został przygotowany przez specjalistów J’adore Instytut w Warszawie oraz Krakowie. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments