Kremacja jako sposób pochówku zmarłych

Kremacja jako sposób pochówku zmarłych

Warto przeczytać

Śmierć bliskiej nam osoby, potrafi spaść na nas niespodziewanie. Jest to zawsze cios, który prędzej czy później dotknie każdego. Obowiązkiem prawnym oraz moralnym jako członków rodziny, jest wyprawienie pogrzebu.

Zakłady pogrzebowe w Szczecinie – kremacja jako metoda pochówku

Jeśli chodzi o sposób pochowania zmarłego, można wyszczególnić dwa rodzaje pogrzebów: tradycyjny i kremacyjny.

Znacząca różnica w rodzaju pogrzebu

Ten pierwszy polega na tym, że ciało na wieczny spoczynek składa się w trumnie. Natomiast pogrzeb kremacyjny z urną, to poddanie ciała spopieleniu. Decydując się na pogrzeb tradycyjny należy wybrać trumnę oraz dysponować grobem ziemnym lub grobem ziemnym murowanym. Jeżeli wybierzemy pogrzeb kremacyjny, niezbędna okaże się urna oraz miejsce w grobie ziemnym, grobie urnowym lub kolumbarium – specjalnej niszy ściennej.

Warto zauważyć, że przepisy prawa nie zezwalają na wysypywanie prochów osoby zmarłej ani do morza, ani w ogrodach pamięci, ani nigdzie indziej. Ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych, w tej kwestii mówi jasno, o dopuszczonych metodach chowania zmarłych.

Urny na prochy – szeroki wybór wzorów

Aby prochy po przeprowadzonej kremacji mogły spocząć na wieki, muszą zostać złożone w urnie. Te mogą zostać wykonane z takich materiałów jak kamienie, drewno, kompozyty i wiele więcej. Urny mogą być bogato zdobione lub tez bardziej stonowane i oszczędne w dekoracjach.

Podobnie ma się sprawa z wyborem trumien. Tutaj dostępne są wyroby z różnych gatunków wysokojakościowego drzewa. Najczęściej jest nim drewno olchy, jesionu lub dębu. Wszystkie zostały solidnie i estetycznie wykonane, a ich zdobienia są widoczne mniej lub bardziej. Zależy to od upodobań Klienta lub jego możliwości finansowych.

Trumny kremacyjne – przeznaczone do spalenia

Jeszcze wracając do kremacji, w jej przypadku również ciało najpierw złożone zostaje w trumnie kremacyjnej. Ta może być wykonana z drewna lub tektury i zostaje spalona w procesie kremacji.

Zakłady pogrzebowe w Szczecinie, pozwalają obejrzeć zawierające sporą liczbę zdjęć katalogi trumien i urn, dostępnych do zamówienia. Z całą pewnością bogaty wybór pozwoli, każdemu znaleźć taką trumnę lub urnę, w której chciałby pochować bliską osobę.

Pomocna obsługa – wsparcie pogrążonej w żałobie rodziny

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z obsługą salonu. Powinna ona w profesjonalny i fachowy sposób doradzić i pomóc w dokonaniu decyzji o zakupie. W czasie związanym ze śmiercią bliskiej osoby, nie każdy jest w stanie zatroszczyć się o wszelkie formalności. Dlatego również udzielone wsparcie i opieka potrafią wesprzeć na duchu i zdziałać cuda. Niezwykle ważne jest, aby w salonie pracowały osoby empatyczne i gotowe do pomocy.

Dzięki zatrudnieniu takich pracowników, Klienci poczują się profesjonalnie otoczeni opieką, a w tym czasie może to być im bardzo potrzebne.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://www.orkus.com.pl/uslugi-pogrzebowe/kremacje.html

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments