Jakie są najważniejsze zalety diety pudełkowej

Jakie są najważniejsze zalety diety pudełkowej

Artykuł miesiąca

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje coraz większą grupę zwolenników. W tym artykule przyjrzymy się temu tematowi i określimy czy taka dieta to rozwiązanie dla Ciebie.

Dieta coraz bardziej dostępna

Jeszcze kilka lat temu tylko mieszkańcy większych miast mogli skorzystać z diety pudełkowej. Firmy świadczące takie usługi rozpoczynały swoją działalność w największych ośrodkach miejskich i były mocno ograniczone w zakresie zasięgu dostaw. Jeżeli udawało się dowieść smaczny i zbilansowany posiłek poza granice danego miasta to był to już pewien sukces. 

Jednak podobnie jak w innych gałęziach gospodarki – popyt kształtuje podaż, a wraz ze wzrostem liczby zainteresowanych rósł również zasięg. Dziś coraz wielu Polaków może skorzystać z zalet jakie niesie regularna i zbilansowana dieta. Poznajmy najważniejsze z nich. 

Szeroki wybór 

Firmy cateringowe prześcigają się w tworzeniu swoje oferty tak, aby dopasować się do potrzeb i smaków klientów. Diety wegetariańskie, dopasowane od częstych schorzeń i restrykcji, dedykowane sportowcom to tylko klika przykładów tego o jak bogatym zakresie rozmawiamy. W ofertach jak i indywidualnych dietach można przebierać. 

Wygoda

Pandemia zmieniła naszą rzeczywistość, a temat zdrowia zyskuje na znaczeniu. Jednak dzisiejsze tempo życia utrudnia dbanie nam o najważniejszy fundament naszego zdrowia – paliwo jakie dostarczamy sobie codziennie w formie zdrowych posiłków. 

Dlatego te schludnie zapakowane i “gotowe do użycia” przesyłki są dla wielu osób prawdziwym zbawieniem. I to niezależnie od tego czy chcesz regularnie jeść podczas homeoffice czy też twój dzień pracy wymaga bycia w ciągłym ruchu. 

Liczba kalorii pod kontrolą 

Redukcja tkanki tłuszczowej nie jest możliwa bez deficytu kalorycznego. Niewielu z nas ma samodyscyplinę pozwalająca na skrupulatne liczenie gramatur przygotowywanych produktów czy uzyskania informacji jakie dokładnie składniki zostały wykorzystane do przygotowania dania, które zamawiamy w restauracji.
Diety pudełkowe rozwiązują ten problem – ustalona liczba kalorii i makroskładniki pozwolą na sukcesywny spadek masy ciała. 

Oszczędność dla naszego portfela

Wielu z nas uważa, że catering jest droższy niż potrawy gotowane w domu. Mit ten jesteśmy w stanie obalić zagłębiając się w rozpiskę posiłków, które proponuje nam firma cateringowa. Oczywiście na rynku istnieją diety premium, których ceny stanowią wyjątek od tej reguły, ale co do zasady koszty, które musielibyśmy ponieść by przygotować dania tak zróżnicowane i bogate w prozdrowotne składniki, jest zdecydowanie niższy gdy zdecydujemy się na zakup cateringu. 

Opracowanie artykułu – catering dietetyczny Goodie Foodie – od 15 lat dostarczamy najlepsze jedzenie pod Twoje drzwi. 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments