Grzejniki podczerwieni – gdzie stosować i czy warto?

Grzejniki podczerwieni – gdzie stosować i czy warto?

Warto przeczytać

Coraz bardziej rozwijająca się technologia stała się alternatywą dla stosowanych do tej pory tradycyjnych form grzewczych. Promienniki podczerwieni to nowoczesne urządzenia z innowacyjnym sposobem działania, który jest całkowitym przeciwieństwem stosowanych do tej pory systemów grzewczych. Promienniki ciepła to wiele nowych możliwości połączonych z niesamowitym i spektakularnym efektem cieplnym. Warto przyjrzeć się bliżej tym urządzeniom, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie jak najlepszy komfort cieplny.

Ogrzewanie z użyciem podczerwieni. Promienniki podczerwieni – cena, zalety, opinie

Promienniki elektryczne zrewolucjonizowały rynek ze względu na swój nowoczesny i prosty sposób działania. Do tej pory znane nam było długotrwałe rozpalanie i nieustanne dokładanie do ognia, w zamian którego dostawaliśmy unoszący się wszędzie kurz i niezdrowe spaliny. W przypadku promienników podczerwieni, sprawa wygląda całkiem inaczej! Promienniki IR działają na zasadzie emisji krótkich fal podczerwonych, które mają za zadanie ogrzać człowieka. Emitowane promieniowanie nie ogrzewa powietrza, a jedynie powierzchnie rzeczy, do których dociera – jest to całkowite przeciwieństwo konwencjonalnych form grzewczych. Takie działanie pozwala nam również na uniknięcie naturalnej cyrkulacji powietrza, która sprawia, że kurz oraz inne zanieczyszczenia wzbijają się w powietrze, które są niekorzystne dla naszego zdrowia. Promienniki elektryczne nie wytwarzają też szkodliwych spalin, co jest niezwykle istotne w przypadku dzieci, kobiet w ciąży czy starszych osób. Ciekawostką jest fakt, że promienniki podczerwieni korzystnie wpływają na nasz układ krążenia. Ogromną zaletą jest również szybkość działania grzejnika podczerwieni – błogie ciepło poczujemy już w kilka sekund po uruchomieniu urządzenia. Promienniki podczerwieni to również dobre rozwiązanie ze względów finansowych, a w przypadku zastosowania paneli fotowoltaicznych możemy mówić o praktycznie darmowym ogrzewaniu!

Należy być jednak ostrożnym przy kupnie urządzenia. Nasz rynek został oblężony przez chińskie zamienniki promienników podczerwieni. Urządzenia te do zaoferowania mają jedynie niską cenę, ponieważ ich jakość pozostawia wiele do życzenia i najczęściej po kilku sesjach nadają się tylko do wymiany. Decydując się na grzejniki podczerwieni, warto postawić na oryginalny produkt polskiej produkcji, który zagwarantuje nam maksymalny komfort grzewczy i najlepszą jakość dostępną na rynku.

Grzejniki podczerwieni – gdzie stosować i czy warto?

Promienniki podczerwieni w domu

Promienniki podczerwieni to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń w naszym domu, które potrzebują dodatkowego ciepła. Mamy tu na myśli np. łazienkę. Ciepła relaksująca kąpiel po ciężkim dniu pracy to idealny przepis na miły wieczór – jednak nie w wychłodzonej łazience. Czasami nie ma potrzeby ogrzewać całego domu, ale w łazience z reguły potrzebujemy trochę wyższej temperatury. W takim wypadku idealnie sprawdzi się promiennik podczerwieni! Urządzenie to działa tylko w tym momencie, w którym tego potrzebujemy oraz w konkretnym miejscu. Podczas kąpieli możemy włączyć promiennik ciepła, który sprawi, że będzie nam przyjemnie ciepło i wyłączyć go, kiedy nie będziemy go już potrzebować. Unikniemy w ten sposób konieczności ogrzewania całego domu, a co za tym idzie, korzystnie wpłyniemy na nasze finanse, ponieważ promiennik pozwoli nam zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Grzejniki podczerwieni – gdzie stosować i czy warto?

Jak ogrzać taras? Promiennik podczerwieni na taras

Gdy temperatura na zewnątrz nie sprzyja, z bólem serca żegnamy sezon tarasowy, który tak uwielbiamy. Chłodne wieczory sprawiają, że spotkania przy grillu przestają być tak przyjemne, jak do tej pory. Jednak jest sposób na rozwiązanie tego problemu. Promienniki podczerwieni na taras umożliwią nam spędzanie czasu na zewnątrz nawet przez cały rok. Grzejniki podczerwieni stosowane np. jako panele grzewcze ogrzeją nas i naszych bliskich tak samo skutecznie, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nie musimy się martwić, że ktoś zmarznie – promienniki ciepła ogrzeją każdego, kto będzie w ich zasięgu. Poranna kawa na tarasie czy grill ze znajomymi w chłodny wieczór? Z promiennikami podczerwieni to wszystko możliwe!

Grzejniki podczerwieni – gdzie stosować i czy warto?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments