Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł miesiąca

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię dobrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i zwiększonym pragnieniem, oznacza to, że borykasz się z kacem. Kac że mieć moc objawów, zarówno tych niezwykle uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija a nie pozwoli na dobre funkcjonowanie, a “powracaniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Żeby jednak wstać z łóżka, pójść na zakupy, do robocie czy po prostu zapanować nad naszym ciałem, można wziąć po drugie preparaty na kaca: od suplementów nabytych w aptece, po pewne kroplówki na kaca.

 

Co to jest kac?

Kacem określa się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i elementami dodatkowymi zawartymi w pewnych kolorowych alkoholach i ogólne odwodnienie organizmu. Gdyby nastawień do kaca z dozą sarkazmu, można by napisać, że sposobem na uniknięcie kasa jest niejedzenie alkoholu. Jednak dobre towarzystwo, okazja do hucznego świętowania oraz wada umiaru powodują, że produkty nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to produkt działania samego z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz ogólne odwodnienie organizmu.
Leki na kaca z apteki

Idąc do apteki, albo nawet broniąc się na stacji benzynowej, możemy uzyskać leki na kaca. Te oferowane w jednorazowych i większych opakowaniach, to szczególnie złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede wszystkim oferowane są w całości musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych leków są dyskusyjne. Na dowód powszechnie w nich brany kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, zaś w związaniu z wykonującym też w organizmie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten punkt znajdziemy przede ludziom w lekach, które nie tylko mają łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem środków na kaca istnieje wtedy, że ogromną większość zakłada się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. I leczenie kaca powinno opierać się na czymś wody oraz elektrolitów w organizmie. Ważna przecież osiągnąć to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej zabawie na nogi może dać kroplówka na kaca, która obejmuje głównie glukozę i elektrolity, jednak można zdecydować się więcej na kroplówki droższe w sklepie, czy takie z witaminami (np. C a B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn przenoszących się po spożyciu dużej dawce alkoholu w wątrobie.
To, jak szybko zadziała kroplówka na kaca, zależy od samych cech chorego, natomiast w wielkiej większości przypadków przynosi natychmiastowe rezultaty. Podanie kroplówki na pewno też skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, ale również zmniejsza stres, bo przynosi natychmiastową pomoc i układa na nogi. Dobrana i dana przez specjalistę kroplówka na kaca jest przyjaznym rozwiązaniem dla pań, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć i które bardzo już muszą jeszcze stanąć na nogach. Zabieg podania kroplówki trwa do 1 godziny, i po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Lek na kaca zapewne stanowić traktowany doraźnie, kiedy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból osoby i zmęczenie. W wypadkach poważnych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Pewnie nie wolno jej przekazywać sobie samodzielnie, jednak trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która dostarcza usługi oferowania kroplówek na kaca w zakładzie pacjenta. Skład będzie dopasowany idealnie do spraw pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments